Пресконференцията на Бенто завърши със скандал
В навечерието на световната квалификация срещу националния отбор на Азербайджан, наставникът на Португалия Пауло Бенто предизвика скандал по време на пресконференцията си в Баку. Според информациите, пристигащи от кавказката държава, специалистът по необясними причини е отказал превод и е започнал своята реч, решавайки да общува само със сънародниците си.
На молбите на местните журналисти за превод, наставникът на Португалия се отнесъл пренебрежително и продължил да отговаря само на въпроси на представители на португалските медии.
Отговорът не закъснял - азербайджанските журналисти и няколко техни руски колеги напуснали залата за пресконференции в знак на протест.
- Инфантино оправда високите цени за Мондиал 2026
- Реймс подкрепи Екитике след тежката контузия
- Инфантино: Иран трябва да участва на Мондиал 2026
- България приема Черна гора в контрола през юни
- Куанса: Ще се боря за място в състава на Англия за Мондиал 2026
- Конте отрече договорка със „Скуадра адзура“
- ФИФА обмисля вариант с баражи за Иран
- Маркевич е фаворит за селекционер на Украйна
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]