Италия измъкна равенството на Амстердам Арена (видео)

Холандия и Италия не успяха да се победят, завършвайки наравно - 1:1 в контрола, която се игра на „Амстердам Арена”. Селекционерът на „лалетата” Луис ван Гаал бе заложил предимно на играчи, които рядко получават възможност за изява с националната фланелка, с изключение на голмайсторът на Манчестър Юнайтед Робин ван Перси. Скуадра адзура излезе на терена с най-доброто, което разполага.

В 33-ата минута "лалетата" откриха резултата, след като Джърмейн Ленс овладя кълбото, като останаха съмнения, че си е помогнал и с ръка, и го заби в мрежата на гостуващия тим - 1:0. Гостите успяха да изравнят в първата минута на добавеното време с гол на резервара Верати, който преди да стреля направи добро двойно подаване с Джилардино - 1:1.