Льов: Показахме творчески футбол
Старши-треньорът на националния отбор на Германия Йоаким Льов коментира унищожителната победа над Ирландия в квалификационен мач за Мондиал 2014. Както е известно, Бундестимът гостува на островитяните, но очакванията за оспорван двубой не се оправдаха - германците надиграха тотално своя противник и постигнаха убедителна победа с 6:1.
„От самото начало момчетата бяха настроени да покажат творчески футбол. Цяла седмица обяснявам, че ако овладеем топката може бързо да се придвижим в атака. Освен това намерихме правилния баланс и заслужено победихме. Съперникът също ни улесни, защото игра много праволинейно. Просто ритаха топката напред без да се опитат да ни притискат. Ние от своя страна играхме силно в отбрана, много по-добре от последните си срещи. Всичко това ни помогна да постигнем тази победа", заяви Льов след мача.
- ФИФА намали бюджета на Мондиал 2026 с над $100 млн,
- Инфантино: Иран може да играе на Мондиал 2026
- Иран обяви, че няма да участва на Мондиал 2026
- Една от иранските футболистки е решила да се върне в Иран
- Кайл Уокър обяви край на кариерата си в националния отбор на Англия
- Буфон: Италия е уверена преди плейофа, но ще подам оставка при провал
- Мароко смени селекционера преди Мондиал 2026: Мохамед Уахти поема националния отбор
- Матераци разкри какво е казал Зидан секунди преди скандалния удар с глава на Мондиал 2006
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]