Дел Боске: Станах треньор защото не разбирам нищо от бизнес
Старши-треньорът на националния отбор на Испания Висенте дел Боске даде обширно интервю тази седмица, с което отбеляза своята 25-годишнина на треньорското поприще. Както е известно, през 1987 година специалистът пое втория отбор на Реал Мадрид, а три години по-късно оглави и тима от Примера дивисион. 61-годишният треньор призна, че е започнал да се занимава с футбол защото не е разбирал нищо от бизнес.
„Аз не разбирам нищо от бизнес, трансфери и всички такива неща, поради това след края на кариерата си на футболист се заех с това, което умея най-добре - да работя с топката и останах във футбола. Когато започнах работата си на треньор, стараех се да се уча всеки ден. Бях млад, но попивах като гъба, вземайки най-доброто от играчи и треньори, които минаваха през Реал. Взех много от всеки един. Това бяха Бенхайер, Тошак, Хайнкес...", признава Дел Боске за AS.
„Въобще, аз започнах защото исках моето семейство да живее добре. Но футбола винаги си е оставал моята страст. Сега напълно съм съсредоточен върху професионалните неща. Влагам всички усилия за развитието на нашите футболисти. Най-полезна смятам работата си с младежите и това наистина ми доставя огромно удоволствие", каза още наставникът на Испания.
- Челси насочи поглед към защитника на Реал Мадрид Алваро Карерас
- Арсенал е готов да направи първа официална оферта за Винисиус
- Netflix пуска документален филм за Жозе Моуриньо
- ВВС посочи мечтаната цел на Артета
- Алан Пардю: Винисиус в Арсенал би бил сензационен трансфер
- Марк Кукуреля се сбогува емоционално с Челси: Лондон винаги ще бъде мой дом
- Жерар Пике: Барселона е по-силна от Реал Мадрид
- ПСЖ разкритикува Реал Мадрид заради трансфера на Ян Диоманде
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]