Пеле: Бразилия от 1970-та е по-добър от Испания 2012-та
Легендата на световния футбол Пеле сравни националния отбор на Бразилия от 1970 година с този на Испания, който наскоро спечели Европейското първенство в Полша и Украйна. Според думите на южноамериканеца, „селесао" е много по-добър от „Ла Фурия" и демонстрира много по-вълнуващ футбол от първенеца на Стария континент.
„Всяко поколение си има своите поддръжници, но няма никакво съмнение, че ако сравним двата отбора, тимът от 1970-та година е много по-добър. Бразилия тогава имаше много легенди, докато испанския отбор има двама-трима добри играчи", заяви Пеле на снощната си среща с медиите.
Все пак легендата призна, че Испания в момента е най-добрия тим в света, а „Златната топка" за тази година трябва да получи Икер Касияс.
„В момента Испания е най-добрия отбор в света. Златната топка? Нормално е наградата да отива при тези, които вкарват и помагат на другите да бележат голове. През този сезон аз видях всички ключови играчи и мисля, че сега е подходящото време за това „Златната топка" да бъде дадена на Икер Касияс", допълва бразилеца.
- Алонсо: Борим се за три точки срещу Ман Сити
- Стана ясно защо Карерас бе изгонен
- Бъдещето на Винисиус влияе върху летните трансфери на Реал Мадрид
- Алонсо: Решението на съдията ни извади от равновесие
- Селта шокира Реал Мадрид на „Бернабеу“
- Лапорта: Реал Мадрид не харесва, когато Барса печели
- Алонсо поиска от Мбапе да стане като Роналдо
- Реал Мадрид ще прегази Селта Виго
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]