Испания се измъчи срещу Китай преди старта на Евро 2012

Испания победи Китай с минималното 1:0 в приятелска среща преди началото на Евро 2012. "Ла Фурия" могат да съжаляват, че не се поздравиха с доста по-убедителна победа. Преди почивката пропуски пред вратата на китайнците направиха Давид Силва, Негредо, Раул Албиол, Санти Касорла и Серхио Бускетс. Играчите на Китай също на няколко пъти пробваха удари по посока на вратата на испанците, които днес играха със светлосини екипи, но Икер Касияс се справи с положенията.

След почивката на вратата на Испания застана Виктор Валдес, а освен това бяха извършени още доста смени в отбора. Фернандо Торес и Иниеста направиха по някой друг пропуск, а Раул Албиол дори нацели гредата в 62-ата минута. Веднага след него същото стори и Иниеста, като и в двата случая топката се удари в напречния стълб.

Така се стигна до 85-ата минута, когато падна единственото попадение в срещата. Автор на гола бе Давид Силва след асистенция на Иниеста.