Австрия излъга Украйна в голова фиеста
Украйна допусна загуба в последната си контрола преди началото на Евро 2012, на което страната е домакин. Австрия поведе още в 3-ата минута, след отлично изпълнен пряк свободен удар от около 22-3 метра на Златко Янузович - 1:0.
Втората част предложи доста емоции на всички зрители на стадиона. След почивката в игра се появи Андрий Шевченко, който определено раздвижи играта. В 56-ата минута, след изпълнение на пряк свободен удар, топката срещна играч на Австрия и се отклони към лявото крило, където Йермоленко веднага центрира в малкото наказателно поле, а там Хусйев я засече във вратата - 1:1.
В 62-ата минута Иваншиц среля, но удара му бе блокиран, а топката се озова в краката на Арнаутович, който при добавката не сгрешки - 2:1.
Украинците реагираха много бързо и само две минути след гола на Австрия, Йермоленко подаде на Гусев, който с перфектен фалциран удар прати топката високо в ъгъла на вратата - 2:2. В 88-ата минута звездата на Австрия Марко Арнаутович получи топката отляво на наказателното поле, влезе в пеналта и стреля в далечния ъгъл и отбеляза победното попадение в срещата - 3:2.
- Испания и Египет не излъчиха победител в контрола
- Нидерландия и Еквадор завършиха наравно в контрола
- Варваринът, от когото защитниците се страхуваха
- Англия загуби от Япония в контрола след гол на Митома
- Турция се класира за Мондиал 2026 след победа над Косово
- Гол на Гьокереш прати Швеция на Мондиал 2026 след победа над Полша
- Украйна победи Албания с минималното 1:0 в контрола
- Инфантино: Иран ще играе на Мондиал 2026, няма алтернативни планове
ЗА АВТОРА
Виктор Мухарски е роден на 27 ноември 1988 година в град София. Завършва Факултет по журналистика и масова комуникация на Софийски университет "Св. Климент Охридски". Работи като спортен журналист от 2007-а година. [...]