Австрия излъга Украйна в голова фиеста

Украйна допусна загуба в последната си контрола преди началото на Евро 2012, на което страната е домакин. Австрия поведе още в 3-ата минута, след отлично изпълнен пряк свободен удар от около 22-3 метра на Златко Янузович - 1:0.

Втората част предложи доста емоции на всички зрители на стадиона. След почивката в игра се появи Андрий Шевченко, който определено раздвижи играта. В 56-ата минута, след изпълнение на пряк свободен удар, топката срещна играч на Австрия и се отклони към лявото крило, където Йермоленко веднага центрира в малкото наказателно поле, а там Хусйев я засече във вратата - 1:1.

В 62-ата минута Иваншиц среля, но удара му бе блокиран, а топката се озова в краката на Арнаутович, който при добавката не сгрешки - 2:1.

Украинците реагираха много бързо и само две минути след гола на Австрия, Йермоленко подаде на Гусев, който с перфектен фалциран удар прати топката високо в ъгъла на вратата - 2:2. В 88-ата минута звездата на Австрия Марко Арнаутович получи топката отляво на наказателното поле, влезе в пеналта и стреля в далечния ъгъл и отбеляза победното попадение в срещата - 3:2.