Чехия с изненадваща загуба у дома от Унгария

Един от съперниците на България в световните квалификации, стартиращи тази есен – Чехия – допусна изненадваща загуба при това у дома. Чехите бяха победени с 1:2 от Унгария в контролна среща, която се игра в Прага, точно преди началото на Евро 2012, където отбора е в група с Полша, Гърция и Русия.

Само шест минути след началото на двубоя Балаш Джуджак откри резултата за Унгария. Неговото бързо изпълнение на пряк свободен удар тотално изненада Петър Чех, който все още подреждаше стената си. Домакините все пак изравниха в 25-та минута, чрез Михал Крадлец, който бе точен от дузпа.

След почивката Унгария предимно се бранеше, но в 88-та минута при единственото си положение те реализираха попадение дело на Адам Гюрско и по този начин бе оформен крайния резултат.