Този път Холандия не се издъни и записа победа над Словакия (видео)

След като загуби от България с 1:2, днес Холандия записа победа с 2:0 над отбора на Словакия. В 8-ата минута бранителят на Ростов Корнел Салата си влара нелеп автогол и по този начин осигури преднината за вицешампиона от Мондиал 2010. Четири минути преди това Марек Хамшик нацели горната греда след удар с глава. Холандците имаха доста положения през първото полувреме, но пропуски направиха Марк ван Бомел, Грегори ван дер Вийл и Ибрахим Афелай.

След почивката най-красивото изпълнение бе дело на Рафаел ван дер Ваарт, който в 69-ата минута нацели горната греда от пряк свободен удар. Все пак, само 4 по-късно, халфът на Тотнъм намери мрежата на Словакия, след като наказа грешка в защитата и реализира за крайното 2:0.