Франция с обрат срещу Исландия

Франция победи с 3:2 Исландия в контролната играна днес в град Валансиен. Успехът за "петлите" не дойде никак лесно, тъй като губеха с 0:2 до почивката. Домакините бяха неприятно изненадани от своя съперник от в 27-ата минута, когато исландците откриха резултата с попадение на Бярнасон. Само седем минути по-късно ситуацията за Франция стана още по-неприятна. Тогава Сигторсон удвои преднината на исландците след асистенция на Гисласон.

"Петлите" вдигнаха оборотите след почивката и логично това бързо даде резултат. В 52-ата минута те успяха да намалят на 1:2 с гол на Матийо Дебюши. Пет минути преди края на срещата домакините се добраха и до равенството след попадене на Франк Рибери. В 87-ата минута Франция стигна и до пълен обрат след гол на Адил Рами.