Швейцария победи Германия в голова фиеста (видео)

Швейцария победи европейския вицешампион Германия с 5:3 в приятелски мач, който се игра днес в Базел. В състава на немците отсъстваха футболистите на Байерн Мюнхен. В 21-ата минута Гьотце, подаде вляво към Транкило Барнета, който пусна  към Дердийок, който с удар от около 10 метра матира Тер Стеген - 1:0. Само две минути по-късно отново той реализира за 2:0 след асистенция на Барнета.

В 45-тата минута Германия успя да намали резултата. Месут Йозил центрира и Матс Хумелс стреля с глава от границата на малкия пеналт, като топката се отби от напречната греда и влезе във вратата на "кръстоносците" - 2:1.

След подновяването на играта Дердийок заби своя хеттрик в 50-ата минута, а Беналио записа трета асистенция. Малко след това Шюрле вкара втори гол за гостите. Това бе факт в 64-ата минута. Лихтщайнер отново изведе своя тим напред с два гола аванс, но Ройс бе точен двайсетина минути преди края - 4:3. Мемеди вкара пети гол за "кръстоносците" и по този начин оформи крайния резултат.