Адвокаат ще е новия треньор на ПСВ, но само за година
Дик Адвокаат ще подпише с ПСВ Айндховен за една година и ще се заеме със задачата през следващия сезон да обучи свой помощник, който да го замести, съобщава Goal.com. Специалистът заяви, че желае да се завърне в Холандия през лятото и обяви, че ще подаде оставка като треньор на Русия след Евро 2012. Холандецът настоява да поеме ПСВ само за една година и се е съгласил да подготви Филип Коку или Ърнест Фабер, така че един от двамата да поеме отбора.
Коку беше назначен временно през март тази година за мениджър на тима, но след това призна, че все още не е готов да бъде старши треньор и ще остане асистент. Фабер е бивш наставник на младежките отбори и се завърна в ПСВ, за да помага на Коку, а сега се очаква да бъде един от помощниците на Дик Адвокаат.
- Италия може да се нуждае от спонсори, за да привлече Гуардиола
- Капело предупреди Тухел: Англия играе със страх и умора на големи форуми
- ФИФА отхвърли идеята Италия да замени Иран на Мондиал 2026
- Де ла Фуенте ще включи Ямал в разширения състав за Мондиал 2026
- Тежък удар за Германия: Гнабри пропуска Мондиал 2026
- Рафаел Маркес ще поеме Мексико след Мондиал 2026
- Бонучи: Италия се нуждае от рестарт, Гуардиола е идеалният вариант
- Инфантино оправда високите цени за Мондиал 2026
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]