Румениге е доволен от отмяната на приятелските срещи
Генералният директор на Байерн Мюнхен Карл -Хайнц Румениге изрази още един път задоволството си от последните решения на УЕФА. Както е известно, в средата на седмицата стана ясно, че от 2015 година ще бъдат отменени приятелските срещи между националните отбори през август, с което няма да се пречи на клубовете да извършват пълноценно своята подготовка за новия сезон.
Освен това, ще бъде преразгледана застраховката на играчите, които играят за представителните тимове на страните си, както и компенсацията за клубовете, които дават футболисти за националните гарнитури.
„Договорката с УЕФА е голям пробив за европейския футбол. С това нещо УЕФА демонстрира разбиране относно важността на клубовете и техния принос за успеха на националните отбори", цитира Kicker думите на Румениге.
- Байерн Мюнхен направи зрелищен обрат срещу Майнц 05
- Байерн ще отпразнува титлата с победа над Майнц 05
- Тежък удар за Германия: Гнабри пропуска Мондиал 2026
- Джаксън се връща в Челси след наема в Байерн
- Байерн на финал за Купата след победа над Леверкузен
- Компани: Всеки трофей с Байерн е като първи
- Байерн направи обрат срещу Щутгарт и си осигури титлата в Германия
- Байерн Мюнхен губи Серж Гнабри за решителната фаза от сезона
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]