Испания потренира с Венецуела

Световният и европейски първенец Испания разгроми с 5:0 Венецуела в контрола. Първата по-сериозна опасност бе в 5-ата минута, когато Серхио Рамос нацели греда. Това даде стимул на "червените", които днес играха със светлосини екипи. Атаките пред вратата на гостите следваха една след друга, но Йоренте и Давид Силва нямаха късмет при завършващия удар.

Така се стигна до 37-ата минута, когато Иниеста с удар от около 15 метра прати топката в непокрития ъгъл на вратата на Венецуела - 1:0. Само три минути по-късно Давид Силва удвои след красив фалцов удар. След почивката в игра се появи Роберто Солдадо, който оформи своя хеттрик.

Той бе точен в 49-ата, 52-ата и 84-ата минута. Момчетата на Висенте дел Боске можеха да запишат и доста по-убедителен резултат, но пропуските пред вратата на гостите не бяха никак малко.