Фърдинанд поздрави Скот Паркър за капитанската лента на Англия
Защитникът на Манчестър Юнайтед Рио Фърдинанд поздрави Скот Паркър за правото да бъде капитан на Англия тази вечер. Както е известно, Футболната асоциация отне лентата на Джон Тери заради расисткия скандал, в който се забърка защитника, а Фабио Капело подаде оставка от поста старши треньор на националния отбор.
На снощната си пресконференция преди днешния мач с Холандия временният селекционер на „Трите лъва" Стюърт Пиърс информира медиите, че в последният момент ще вземе решение относно капитанската лента.
Фаворити за капитан на Англия бяха Стивън Джерард, Джо Харт и Джеймс Милнър, но в ранния следобед Daily Mail излезе със съобщение, че лентата ще носи полузащитника на Тотнъм Скот Паркър. По-късно и останалите медии на Острова разпространиха информацията, включително Sky Sports и ВВС.
Фърдинанд, който не попадна в отбора на Пиърс за мача с Холандия побърза да изрази подкрепата си към Паркър.
„Поздравления към Скот Паркър, че ще бъде капитан тази вечер. Това е голяма чест и съм сигурен, че ще я отстои. Мисля, че ще победим с 2:1!", написа Рио на своята страница в Twitter.
- Де Дзерби реагира на слуховете за Ман Юнайтед
- Ман Юнайтед е можел да си спести 12 млн. от Аморим
- Рууни: Карик даде на феновете да усетят ерата на Сър Алекс
- Майно няма да напуска Ман Юнайтед
- Родри за мача с Ман Юнайтед: Труден ден
- Каземиро: Играя за най-големият клуб в Англия
- Кийн: На Карик му провървя
- Микел: Ман Юнайтед се нуждае от друг дефанзивен халф
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]