Пиърс обясни защо не е извикал Окслейд-Чембърлейн
Временно изпълняващият задълженията на старши-треньор на националния отбор на Англия Стюърт Пиърс смята, че е постъпил правилно не отправяйки покана към крилото на Арсенал Алекс Окслейд-Чембърлейн за приятелския мач с Холандия следващата седмица.
Оставяйки зад борда Рио Фърдинанд и Франк Лампард, Пиърс покани много младежи, включително Фрейзър Кемпбъл и Том Клевърли, но за Алекс, който показа стремителен прогрес место така и не се намери.
„Аз можех да го извикам в националния отбор, но той щеше да играе десет минути и щеше да прекъсне участието си в младежкия тим на Англия. Ако ние продължаваме така да правим, никога няма да спечелим нишо с младежите. Алекс е добър и крайно необходим за младежкия отбор. Вероятно дори най-добрия и смятам, че опитът, получен за 90 изиграни минути е по-добър от 10 минути в приятелски мач за „Трите лъва", цитира ESPN думите на Пиърс.
- Гимараеш отправи ултиматум към представителите си, докато иска да премине в Арсенал
- Арсенал готви впечатляваща оферта за Хулиан Алварес
- Арсенал ще трябва да направи Винисиус най-скъпоплатения си футболист
- Арсенал готви подобрена оферта за Бруно Гимараеш
- Арсенал обмисля сензационен трансфер на Винисиус Жуниор
- Арсенал готви оферта за Хулиан Алварес
- Манчестър Юнайтед и Арсенал влизат в битка за Оли Уоткинс
- Арсенал е готов да изслуша оферти за капитана Мартин Йодегор
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]