УЕФА глоби БФС с 40 000 евро за расистки обиди
Българският футболен съюз бе глобен с 40 000 евро от УЕФА за инцидентите по време на квалификацията за Евро 2012 срещу Англия на 2 септември, съобщи управителното тяло не европейския футбол. Наказанието е свързано с дискриминационни песнопения от страна на българските фенове, както и за хвърляне на фойерверки по време на сблъсъка в София, който Англия спечели с 3:0.
„БФС беше изправен пред обвинения в дискриминационно поведение, свързани с пеене от страна на поддръжниците на домакините по време на срещата от Група G в София на 2 септември, както такива, отнасящи се до създаването и хвърлянето на фойерверки. Жалба срещу присъдата може да бъде отправена в рамките на три дни", се казва в изявлението на УЕФА.
- Бонучи: Италия се нуждае от рестарт, Гуардиола е идеалният вариант
- Инфантино оправда високите цени за Мондиал 2026
- Реймс подкрепи Екитике след тежката контузия
- Инфантино: Иран трябва да участва на Мондиал 2026
- България приема Черна гора в контрола през юни
- Куанса: Ще се боря за място в състава на Англия за Мондиал 2026
- Конте отрече договорка със „Скуадра адзура“
- ФИФА обмисля вариант с баражи за Иран
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]