Артета: Испания има най-добрата полузащита, която светът някога е виждал
Полузащитникът на Арсенал Микел Артета заяви, че средната линия на националния отбор на Испания е най-силната в историята на футбола и това всъщност прави „Ла Фурия" непобедима в момента. Испанецът също така изрази надежда, че той ще бъде забелязан от Висенте дел Боске и един ден ще намери място в представителния тим на страната си.
„Аз просто наблюдавам тяхната игра и им се възхищавам. Това е най-добрата полузащита, която някога съм виждал. Не мога да намеря играч, който може да бъде сравнен с Алонсо, Шави, Иниеста, Фабрегас, Бускетс и Силва - това са шестте най-добри играчи в света. На няколко пъти имах шанс да попадна в националния отбор, но не се получи нищо. Но аз ще се боря, за да заслужа повиквателна и главната ми цел си остава да играя за отбора на страната си. Равнището на тима е невероятно високо, така че аз зная, колко ще ми бъде трудно, но нямам намерение да се отказвам", признава Артета на страницата на официалния сайт на Арсенал.
- Холанд с шега за сблъсъка с Габриел: Приятелката ми не харесва драскотините
- Руни: Арсенал остава фаворит за титлата
- Халси: Габриел трябва да е благодарен на Холанд
- Виейра: Винаги съм имал въпроси към характера на Арсенал
- Арсенал влиза в битка за защитник на Реал
- Анри разкритикува Арсенал след загубата от Манчестър Сити
- Артета: Арсенал няма да се предаде в битката за титлата
- Манчестър Сити пое инициативата в битката за титлата след успех над Арсенал
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]