ФИФА отново забрани на Англия да сложи червен мак на екипа
ФИФА за втори път забрани на футболистите на националния отбор на Англия да сложат на фланелките си изображение на червен мак - символ на загиналите войници през Първата световна война, съобщава ВВС. На тази дата британската общественост чества т. нар. Armistice Day или Денят на възпоминанието. От Футболната асоциация на Англия (ФА) вече отправиха специална молба към ФИФА да бъде разрешено на играчите да излязат с въпросното изображение в знак на подкрепа на Дена, но Световната организация отхвърли искането.
„Ние изразяваме нашето съжаление, за да ви информираме, че приемането на подобни инициативи ще отвори вратата за подобни неща по целия свят и ще застраши неутралитета на футбола. Има различни опции, с които ФА може да продължи да подкрепя каузата на възпоминание. Един от тях вече е одобрен от ФИФА и това е периода на мълчанието", се казва в писмото на ФИФА.
- Джорджо Киелини е фаворит да замени Паоло Малдини в националния отбор на Италия
- Легенда на Милан разкритикува Пирло заради връзките му с руска букмейкърска компания
- Андреа Пирло разкритикува италианските власти след провалените преговори за националния отбор
- Куртоа приветства назначението на Ван Бомел
- Андреа Пирло: Скандалът около връзките ми с Fonbet е политическа игра
- Роберто Манчини разочарован, че не получи нов шанс начело на Италия
- Юрген Клоп: Искаме да създадем отбор, с който Германия да се гордее
- CAS ще разгледа спора за победителя в Купата на африканските нации 2025
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]