Лоши новини за Испания: Ямал пропуска старта на Мондиал 2026
Крилото на Барселона и националния отбор на Испания Ламин Ямал ще пропусне началото на световното първенство през 2026 година заради възстановяване от травма в подколянното сухожилие. Това съобщава изданието The Athletic.
Според информацията младата звезда няма да бъде на разположение за първия мач на Испания от груповата фаза срещу Кабо Верде, който ще се проведе на 15 юни.
Под сериозна въпросителна остава и участието на Ямал във втория двубой на испанците срещу Саудитска Арабия, насрочен за 21 юни.
Световното първенство през 2026 година ще се проведе в САЩ, Мексико и Канада в периода от 11 юни до 19 юли.
В груповата фаза Испания ще се изправи още срещу Уругвай, Кабо Верде и Саудитска Арабия.
- Френки де Йонг може да отсъства до шест месеца заради тежка контузия
- Официално обявените трансфери в Европа за 23 юли
- Карим Адейеми: Меси е най-великият, а с Ламин Ямал можем да бъдем страхотен тандем
- Барселона официално привлече Карим Адейеми
- Барселона разглежда Дарвин Нунес като алтернатива на Хулиан Алварес
- Феран Торес обмисля трансфер в ПСЖ заради недоволство от Барселона
- Гави защити Леандро Паредес след скандала на финала на Мондиал 2026
- Барселона финализира трансфера на 18-годишния талант Джеси Бисиву
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]