Украйна победи Албания с минималното 1:0 в контрола
Завърши приятелският мач между националните отбори на Украйна и Албания. Срещата се проведе на стадион "Естадио Сиудад де Валенсия“ във Валенсия (Испания), а победата с минималното 1:0 бе за украинския тим.
Единственият гол в мача падна в 46-ата минута. След подаване на защитника Богдан Михайличенко, полузащитникът Олексий Гуцуляк се разписа и донесе успеха на своя отбор.
Украйна – Албания 1:0
Гол: 1:0 Гуцуляк (46')
И двата отбора претърпяха загуби в полуфиналните мачове от европейските квалификации за Световното първенство през 2026 година в САЩ, Канада и Мексико. На 26 март Албания отстъпи на Полша с 1:2, а Украйна загуби от Швеция с 1:3.
- ФИФА предлага спешна промяна в правилата за изпълнение на дузпи
- Антонио Конте поема Италия: Мисия спасяване на националния отбор
- Винисиус влезе в елитна компания с историческо постижение за Бразилия
- Клод льо Роа се завърна и пое националния отбор на Конго
- Новата десетка на Аржентина
- Жиру: Още на Мондиал 2018 беше ясно, че Мбапе е специален
- Клозе за историческото 7:1: За Бразилия това беше шок
- Роберто Мартинес започна преговори с Ал-Насър
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]