Боливия на финал в плейофите за Мондиал 2026 – срещу Ирак
Националният отбор на Боливия победи Суринам с 2:1 в полуфиналния междуплейофен сблъсък и се класира за решаващия мач за участие на Световното първенство през 2026 година.
Суринам поведе в началото на второто полувреме чрез Лиам ван Гелдерен, който откри резултата в 48-ата минута.
Боливия обаче реагира силно и стигна до обрат. Мойсес Паниагуа изравни в 72-ата минута, а само седем минути по-късно Мигел Терсерос реализира победния гол за 2:1.
Така боливийците си осигуриха място на финала на межконтиненталните плейофи, където ще се изправят срещу Ирак на 1 април.
Световното първенство през 2026 година ще се проведе в САЩ, Канада и Мексико, като за първи път в историята ще участват 48 отбора. Настоящият световен шампион е Аржентина, която триумфира на Мондиал 2022 след победа над Франция след дузпи.
В друг полуфинален мач Ямайка победи Нова Каледония с 1:0 и във финала ще играе с ДР Конго.
- Патрик Виейра е новият мениджър на Сенегал
- Себастиен Поконьоли е назначен за селекционер на националния отбор на Шотландия
- Инфантино продължава да подкрепя идеята за Световно първенство с 64 отбора
- Хави стана селекционер на Нидерландия
- Арне Слот обясни защо е отказал да води Нидерландия
- Малдини: Обадихме се на Анчелоти, но той остана верен на Бразилия
- Президентът на Италианската федерация: Правилно постъпихме с Пирло
- Президентът на аржентинската федерация: Меси сам трябва да реши за Копа Америка 2028
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]