България заминава за Индонезия: Националите стартират подготовка за FIFA Series 2026
Мъжкият национален отбор на България ще се събере на лагер на 22 март, за да започне подготовката си за участието в международния турнир FIFA Series 2026.
По-късно същия ден играчите и щабът ще присъстват на церемонията Футболист на годината, която ще се проведе в столицата София. След края ѝ селекционерът Александър Димитров ще говори пред медиите.
На следващия ден тимът ще отпътува за Джакарта с чартърен полет от летище Васил Левски.
България ще започне участието си в турнира на 27 март срещу Соломонови острови. Срещата е с начален час 10:30 българско време и ще се играе на стадион Гелора Бунг Карно, който е с капацитет от 77 000 места и ще приеме всички двубои от надпреварата.
По-късно същия ден ще се изиграе и мачът между Индонезия и Сейнт Китс и Невис.
Турнирът продължава на 30 март, когато първо ще се срещнат загубилите от първите мачове, а след това победителите ще определят крайния победител във финала.
След изиграването на втория си двубой на индонезийска земя, българският национален отбор ще се завърне в родината с чартърен полет.
- ФИФА обяви съдийския състав за Мондиал 2026 – 170 арбитри ще ръководят турнира
- Суарес оставя отворена врата за завръщане в Уругвай за Мондиал 2026
- Алиу Сисе напусна поста си начело на Либия
- Оконкво получи одобрение от ФИФА да играе за Нигерия
- Тежък удар за Швеция - герой от квалификациите пропуска Мондиал 2026
- 14-годишно момче откраднало от Донарума листа с указанията за дузпите
- Зеница - символ на кошмара за Италия
- След триумфа в Индонезия: България си уреди контрола с Молдова
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]