Скандал без край: Сенегал осмя решението на КАФ да им отнеме титлата
Играчите на националния отбор на Сенегал реагираха остро и дори с ирония на решението на Африканската футболна конфедерация (КАФ) да им отнеме титлата от Купата на Африка.
Решението дойде, след като КАФ обяви, че Сенегал е загубил служебно финала срещу Мароко с 0:3, въпреки че на терена "лъвовете от Теранга“ спечелиха с 1:0 след продължения с гол на Пап Гейе.
Как се стигна до скандала
По време на финала в Рабат сенегалците напуснаха терена в знак на протест срещу спорна дузпа. Те се върнаха след около 14 минути и в крайна сметка спечелиха мача.
Въпреки това Апелативната комисия на КАФ анулира резултата и присъди победа на Мароко.
Подигравки и сарказъм от играчите
Реакцията на футболистите не закъсня и беше повече от показателна:
Пате Сис публикува снимка с трофея и написа: "Може да дадете на ревльовците още три гола
- Лукаку: В по-добра форма съм, отколкото преди Мондиал 2022
- Де ла Фуенте: Не ме интересува от кой клуб идват играчите
- България започва лагер за контролните мачове с Черна гора и Молдова
- Димитров обяви състава на България за контролите с Черна гора и Молдова
- Кайл Уокър: Шокиран съм, че Фодън не е в състава на Англия
- Тухел бил изненадан от реакцията на Магуайър след отпадането му от състава за Мондиал 2026
- Семейството на Магуайър беснее след отсъствието му от състава на Англия
- За първи път от 1986 година Англия е без играч на Ливърпул за световно първенство
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]