Моуриньо може да оглави националния отбор на Португалия
Националният отбор на Португалия обмисля да покани Жозе Моуриньо за старши треньор на националния отбор. Според ESPN, предложението ще бъде направено след изтичане на договора на Роберто Мартинес .
Договорът на Мартинес е до 31 юли 2026 г. В момента Моуриньо е мениджър на лисабонския Бенфика. Настоящото споразумение на 63-годишния треньор с клуба е до юни 2027 г.
Под настоящото ръководство националният отбор успешно се класира за Световното първенство. Португалците спечелиха 13 точки в шест мача, осигурявайки си първото място в Група F. Другите претенденти на отбора за място на финалите бяха Унгария, Ирландия и Армения.
Това е седмото поредно участие на португалския национален отбор на Световното първенство. Предстоящият турнир през 2026 г. ще се проведе в Съединените щати, Канада и Мексико от 11 юни до 19 юли.
- България започва лагер за контролните мачове с Черна гора и Молдова
- Димитров обяви състава на България за контролите с Черна гора и Молдова
- Кайл Уокър: Шокиран съм, че Фодън не е в състава на Англия
- Тухел бил изненадан от реакцията на Магуайър след отпадането му от състава за Мондиал 2026
- Семейството на Магуайър беснее след отсъствието му от състава на Англия
- За първи път от 1986 година Англия е без играч на Ливърпул за световно първенство
- Марсело Биелса ще напусне Уругвай след Мондиал 2026
- ДР Конго отмени лагера си преди Мондиал 2026 заради Ебола
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]