Испания нямаше проблеми срещу шотландците

Световният и европейски шампион Испания завърши с победа европейския си квалификационен цикъл. Възпитаниците на Висенте дел Боске се наложиха с 3:1 над Шотландия в последния си мач от група "I". С тази си победа испанците изравниха рекорда на Холандия от 14 поредни победи.

Два гола отбеляза Давид Силва. Той откри резултата още в 5-ата минута, а малко преди края на първата част, след двойно подавне с Педро, отново Силва се разписа за 2:0. В 53-ата Вийя вкара своя гол номер 50 за Испания и общо трети в мача. С асистенция се отличи не кой да е, а Давид Силва.

В 64-ата шотландците все пак стигнаха до почетно попадение след точно изпълнена дузпа на Гуудуили. По този начин Испания записа осем победи от осем мача в своята група.