Нигерия няма да участва в турнира за Купата на африканските нации

Националният отбор на Нигерия не успя да се класира за финалите на турнира за Купата на африканските нации 2012, след като завърши наравно 2:2 с Гвинея в мач от последния кръг на квалификациите в група 2. Миналата година в Конакри отборът от Западна Африка победи с 1:0 своя конкурент за първото място и сега „суперорлите" имаха нужда от успех с два гола разлика. Двубоят снощи се разви злощастно за нигериийците, които от самото начало притиснаха съперника си, който обаче изненадващо поведе с гол на Бангура в 63-та минута. Натискът на домакините се усили и с попадения на Обина в 73-та и Уче в 84-те резултатът стана 2:1. Когато всички очакваха трети гол във вратата на гостите, гвинейците организираха зашеметяваща контраатака и с попадение на Диало в 89-та минута сложиха край на надеждите на Нигерия.