Ясни са стадионите, които ще бъдат домакини на откриването и финала на Евро 2028
Стадион "Принсипалити“ в Кардиф, Уелс, е избран за официално място за откриване на Евро 2028 , докато стадион "Уембли“ в Лондон ще бъде домакин на полуфиналите и финала на турнира, според Daily Mail.
Европейското първенство през 2028 г. ще се проведе в четири държави: Англия, Уелс, Шотландия и Ирландия. Двадесет и четири отбора ще участват в 51 мача. Турнирът е планиран да започне на 9 юни 2028 г. и да приключи точно месец по-късно, на 9 юли.
Англия ще изиграе първия си мач от груповата фаза на стадион "Етихад“ в Манчестър, а следващите два ще бъдат на "Уембли“. Ирландия, Шотландия и Уелс ще играят съответно в Дъблин, Глазгоу и Кардиф.
- Зидан ще оглави националния отбор на Франция
- Та: Можем да постигнем нещо на Световното
- Защитник на ЦСКА 1948 стана капитан на националния отбор на Боливия
- Нападател на Ман Сити с исторически успех в Купата на Африка
- Тунис започна с победа в Купата на Африка
- Нигерия започна с победа в Купата на Африка
- Дубъл на Джаксън помогна на Сенегал да победи Ботсвана
- Гол на Салах помогна на Египет да победи Зимбабве
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]