Англия се класира на Евро 2012, Черна гора отива на бараж

Отборът на Черна гора стигна до историческо равенство 2:2 като домакин на Англия. Двубоят се игра в Подгорица и благодарение на спечелената точка Черна гра си заслужи правото да играе исторически бараж за класиране на Евро 2012. Англия се класира директно на шампионата на Стария континент в Полша и Украйна.

Ашли Йънг откри резултат в 11-ата минута, а след това, в 31-ата минута, той асистира на Дарън Бент, който се разписа за 2:0. Малко преди почивката Елсад Зверотич намали на 1:2. В 73-ата минута Уейн Рууни получи заслужен червен картон за игра без топка срещу противников играч. В последната минута Андрия Делибашич вкара с глава за 2:2 и по този начин донесе равенството на своя отбор в групата на България.