Блан: Историята с България от 1993 година няма да се повтори
Старши-треньорът на националния отбор на Франция Лоран Блан не се безпокои, че в сегашната квалификационна кампания за Евро 2012, воденият от него отбор може да повтори болезнената за френските любители на футбола история с неучастието си на Мондиал 94 в САЩ. Както е известно, тогава звездният тим на „петлите" също бе водач в групата си и имаше нужда само от точка в домакинските си срещи с Израел и България, за да се класира за финалите, но не успя да го направи и за Америка заминаха „лъвовете", които по-късно станаха четвърти на планетата.
„Аз зная, защо вие ми споменавате тези дни. Журналистите никога не изпускат възможността да поговорят за този голям неуспех на френския футбол, но аз се съмнявам, че някой от сегашните национали е гледал тези мачове. Нека направя такъв паралел - прави сте, ние действително имаме да изиграем два домакински мача с отбори, които могат да ни създадат трудности. Когато започваш една кампания, добре знаеш, че едни срещи могат да се окажат по-важни от други. По-добре е да си подложен на натиск, за да се стараеш повече и да избегнеш по-нататъшен натиск. Ние трябва да направим така, че натискът да ни помогне. Добре ни е известно, колко точки трябва да съберем, но с математика няма да си занимаваме. Искаме само да излезем и да победим в тези срещи", заяви на днешната си пресконференция Лоран Блан.
- Англия загуби ключов защитник за Световното първенство
- Тунис реагира светкавично след разгрома от Швеция и назначи Ерве Ренар
- Очоа потвърди: Слагам край на кариерата си след Мондиал 2026
- Журналистка призова Брунo да напусне национални отбор, ако Роналдо остане титуляр
- Австрия обвърза Рангник до 2028 година
- Кейн: Няма нищо лошо в това Англия да разчита на моите голове
- Историческо споразумение: ФИФА дава повече права на футболистите
- Роберто Мартинес: Диого Жота е светлината, която ще води Португалия на Мондиал 2026
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]