Прандели: Ювентус не даде на Милан да си вдигне главата
Старши-треньорът на националния отбор на Италия Чезаре Прандели в навечерието на квалификационните срещи за Евро 2012 със Сърбия и Северна Ирландия, които ще се състоят съответно на 7 и 11 октомври, разказа за задачите пред отбора, а също така сподели своето мнение за срещата от шестия кръг на първенството на Италия между Ювентус и Милан, която завърши с победа за торинци.
„Останаха ни да изиграем два мача през тази година и аз искам моя тим да покаже най-добър футбол. Предстоящите срещи ще ни позволят да покажем доколко сме устойчиви психически и какво бихме желали да постигнат играчите на Европейското първенство. От друга страна, в двубоя със Сърбия ние няма да гоним резултат. Но в този мач преимуществото е на наша страна, защото противникът се нуждае единствено от победата, докато ние просто трябва да бъдем спокойни", заяви за Sky Italia Прандели.
„Що се отнася до мача Ювентус - Милан, „бианконерите" спечелиха закономерно и напълно заслужено. Отборът на Конте през целия мач доминираше и не даде на съперника си да вдигне глава. През целия мач „росонерите" бяха поставени в затруднено положение и резултата отразява случилото се на терена", допълва наставника на „Скуадра Адзура".
- Ювентус има резервен вариант при провал за Коло Муани
- Ювентус проявява интерес към капитана на Манчестър Юнайтед Бруно Фернандеш
- Трагедията като част от величието
- Ювентус привлече турския национал Зеки Челик
- Ювентус продаде младия Джовани Дафара на Парма
- Барселона обмисля размяна с Ювентус за Камбиасо
- Ювентус набеляза Омар Мармуш за подсилване на атаката
- Мерих Демирал: Това е най-разочароващият мач в кариерата ми за националния отбор
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]