Гатузо ще напусне поста си, ако Италия не се класира за Световното
Старши- треньорът на националния отбор на Италия Дженаро Гатузо обсъди как отборът може да се подобри, а също и бъдещето си, ако отборът не успее да се класира за Световното първенство.
"Ако постигна целта си, ще я считам за постижение, в противен случай ще напусна Италия. Вече живея доста далеч, но ще трябва да отида още по-далеч. Имам чувството, че отборът започва да се плаши, когато допускаме. Трябва да се подобрим в тази област. Не бива да се поддаваме на натиск. Все още имаме работа по този въпрос, но иначе съм доволен“, заяви Гатузо.
Във вторник, 14 октомври, Италия си осигури място в плейофите за квалификациите за Световното първенство през 2026 г. с победа с 3:0 над Израел в Удине. След шест мача италианците са втори в Група I с 15 точки. Норвегия води в групата с 18 точки.
- Германия ще приеме Евро 2029 за жени
- Роден национал с тежка контузия, аут до края на сезона
- Opta определи главния фаворит за на Мондиал 2026
- Иран ще бойкотира жребия за Световното
- ФИФА може да се изправи срещу съдебни действия заради Роналдо
- България няма да приема ФИФА серии
- Роналдо избегна дисквалификация за финалите на Мондиал 2026
- От Федерацията на Франция коментираха слуховете за Зидан
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]