Кристиано Роналдо отбеляза 948-ия си гол в кариерата
40-годишният нападател на Португалия Кристиано Роналдо отбеляза 947-ия гол в кариерата си в четвъртия кръг от Група F на квалификационния турнир за Световното първенство през 2026 г. срещу Унгария. В 22-ата минута нападателят вкара от игра след пас на Нелсон Семедо, за да изравни резултата на 1:1. В 45-ата и 3-тата минута Роналдо оформи и дубъл.
По време на кариерата си Роналдо е отбелязал 805 гола на клубно ниво и 143 за португалския национален отбор. Това е 225-ият мач на Кристиано за националния отбор.
На клубно ниво португалският нападател играе за саудитския клуб Ал-Насър, като договорът му е до лятото на 2027 г. Според информация в портала Transfermarkt, пазарната стойност на играча е 12 милиона евро.
- Франция ще обяви Зинедин Зидан за нов национален селекционер
- ФИФА иска Китай на Мондиал 2030? Финансовите мотиви зад идеята за 64 отбора
- Президентът на Италианската футболна федерация потвърди преговори с Гуардиола
- Пиърс Морган: Гордея се с Англия, ще спечелим Евро
- Алехандро Домингес иска 64 отбора на Световното първенство през 2030 година
- Хавиер Тебас призова Джани Инфантино да напусне ФИФА след Мондиал 2026
- Страната на полузащитниците: Как Испания завладя света
- Хавиер Милей: Не съм се обидил на Меси, никой не отрича проблемите в Аржентина
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]