Дешан: Понякога съдиите трябва да спят
Старши -треньорът на националния отбор на Франция Дидие Дешан остана недоволен от представянето на своите играчи и съдийството в квалификационния мач за Световното първенство през 2026 г. срещу Исландия, който завърши наравно 2:2.
"Това, което ме ядосва, е начинът, по който допуснахме втория гол. Бяхме твърде открити, твърде високо, въпреки че току-що бяхме вкарали. Отборът не беше позициониран правилно. Може би имаше лек спад в концентрацията, но това не би трябвало да ни се случва.
При първия гол имаше нарушение срещу Коне. Очевидно понякога те [съдиите] трябва да спят. Този гол можеше да бъде отменен“, цитира RMC Sport думите на Дешан.
След четири квалификационни кръга, "трикольорите“ имат 10 точки и са на първо място в Група D.
- Германия ще приеме Евро 2029 за жени
- Роден национал с тежка контузия, аут до края на сезона
- Opta определи главния фаворит за на Мондиал 2026
- Иран ще бойкотира жребия за Световното
- ФИФА може да се изправи срещу съдебни действия заради Роналдо
- България няма да приема ФИФА серии
- Роналдо избегна дисквалификация за финалите на Мондиал 2026
- От Федерацията на Франция коментираха слуховете за Зидан
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]