Гол на Хьойлунд помогна на Дания да победи Гърция
Приключи мачът между Дания и Гърция от четвъртия кръг на европейските квалификации за Световното първенство през 2026 г. Двубоят се проведе на стадион "Паркен“ (Копенхаген, Дания), а домакините постигнаха победа с 3:1.
Расмус Хьойлунд изведе датчаните напред в 21-ата минута, Йоаким Андерсен удвои преднината на отбора в 40-ата минута, а Микел Дамсгор отбеляза третия гол за домакините в 41-ата минута. Христос Цолис намали резултата в 63-ата минута.
След този мач датският отбор води в класирането на Група C с 10 точки, докато Гърция е на трето място с три точки.
В следващия кръг Дания ще играе срещу Беларус у дома на 15 ноември, докато Гърция ще бъде домакин на Шотландия в същия ден.
- Германия ще приеме Евро 2029 за жени
- Роден национал с тежка контузия, аут до края на сезона
- Opta определи главния фаворит за на Мондиал 2026
- Иран ще бойкотира жребия за Световното
- ФИФА може да се изправи срещу съдебни действия заради Роналдо
- България няма да приема ФИФА серии
- Роналдо избегна дисквалификация за финалите на Мондиал 2026
- От Федерацията на Франция коментираха слуховете за Зидан
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]