Бразилия изненадващо загуби от Боливия
В нощта на 9 срещу 10 септември завърши мачът от последния кръг от квалификациите за Световното първенство през 2026 г., в който срещнаха националните отбори на Боливия и Бразилия. Двубоят завърши с победа на домакините 1:0.
Единственият гол в този мач бе отбелязан от халфа Мигел Терсерос от Боливия, който реализира дузпа в 45+4-ата минута. В 80-ата минута на мача бразилският халф Бруно Гимараеш получи жълт картон. В 85-ата минута на мача жълт картон получи и защитникът Фабрисио Бруно от Бразилия.
Трябва да се отбележи, че бразилският национален отбор се класира за Световното първенство през 2026 г., заемайки крайното пето място (28 точки) в класирането на КОНМЕБОЛ. Благодарение на победата Боливия изпревари Венецуела и зае седмо място с 20 точки, което дава възможност за игра в междуконтиненталните плейофни мачове за участие в Световното първенство.
Националният отбор на Боливия ще изиграе следващия си мач в приятелски мач с руския национален отбор на 14 октомври. Бразилският национален отбор ще изиграе приятелски мач с отбора на Южна Корея на 10 октомври.
- Пиърс Морган: Гордея се с Англия, ще спечелим Евро
- Алехандро Домингес иска 64 отбора на Световното първенство през 2030 година
- Хавиер Тебас призова Джани Инфантино да напусне ФИФА след Мондиал 2026
- Страната на полузащитниците: Как Испания завладя света
- Хавиер Милей: Не съм се обидил на Меси, никой не отрича проблемите в Аржентина
- Зинедин Зидан официално пое националния отбор на Франция
- Анхел Ди Мария към Лионел Меси: Ти си най-великият в историята
- Хавиер Милей: Аржентина дължи огромна благодарност на Лионел Меси
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]