Футболният съюз на Сърбия се обърна към феновете преди мача с Англия
Футболният съюз на Сърбия призова своите фенове да се държат уважително и да не нарушават правилата на ФИФА и УЕФА по време на предстоящия квалификационен мач за Световното първенство през 2026 г. срещу Англия.
"Поради факта, че Футболният съюз на Сърбия е под строг контрол от УЕФА и ФИФА, и поради различни инциденти, довели до това да бъдем подложени на дисциплинарни мерки от УЕФА и ФИФА, призоваваме феновете да покажат на света нещо, с което всички ще се гордеем.
УЕФА отдавна публикува списък със забранени предмети (знаци, символи, знамена, звуци, скандирания, политически лозунги...), чието използване е обект на санкции и тежки наказания.
Само през последните пет години (2021–2024/2025) Футболният съюз на Сърбия е глобен със 703 375 евро от УЕФА и ФИФА за използването на различни забранени предмети, обиди и дискриминация по трибуните по време на мачове на най-добрия национален отбор и други национални отбори.
Нека се обединим в любовта си към футбола, да подкрепим правилно отбора си и да покажем уважение към опонентите си и техния национален химн. Нека мачът с Англия бъде празник на спорта и уважението между противниците и народите", се казва в изявление на Футболния съюз на Сърбия
Нека ви припомним, че мачът ще се проведе днес, началото на срещата е насрочено за 21:45 българско време.
- Рани Хедира смени футболната си принадлежност
- Анчелоти подкрепи Родриго след тежката контузия
- Лондон фаворит за Финалисима между Испания и Аржентина
- ФИФА представи официалния постер на Мондиал 2026
- Де ла Фуенте поиска Финалисима 2026 да бъде преместена от Катар
- Федерацията на САЩ подкрепи участието на Иран на Мондиал 2026
- Финалисима 2026 под въпрос: Испания и Аржентина обсъждат ново място за мача
- ФИФА следи ситуацията: има ли риск за сигурността на Мондиал 2026?
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]