Статистиката сочи: Испания никога не е гостувала в София
Европейският шампион Испания пристига в България за старта на световните квалификации. Това ще бъде първа визита на "Ла Роха“ на родна земя, като България е една от последните страни в Европа, където испанците все още не са играли, отчита "Марка“.
Досега двата тима са се срещали пет пъти – три пъти в приятелски мачове в Испания, веднъж на Мондиал 1998 (6:1 за Испания) и на Евро 1996 (1:1).
Със срещата в София България ще стане 49-ата европейска държава, в която четирикратният шампион на континента излиза на терена. От общо 53 страни в зона УЕФА единствените, срещу които Испания все още не е играла като гост, са Гибралтар (заради политически причини), Черна гора, Молдова и Андора.
"Марка“ подчертава, че сегашният национален тим на България е далеч от силата на този от САЩ ‘94: "От петте мача, които изиграха през 2025 г., най-добрият им резултат е равенство 2:2 у дома срещу Кипър“, отбелязва медията.
- Пиърс Морган: Гордея се с Англия, ще спечелим Евро
- Алехандро Домингес иска 64 отбора на Световното първенство през 2030 година
- Хавиер Тебас призова Джани Инфантино да напусне ФИФА след Мондиал 2026
- Страната на полузащитниците: Как Испания завладя света
- Хавиер Милей: Не съм се обидил на Меси, никой не отрича проблемите в Аржентина
- Зинедин Зидан официално пое националния отбор на Франция
- Анхел Ди Мария към Лионел Меси: Ти си най-великият в историята
- Хавиер Милей: Аржентина дължи огромна благодарност на Лионел Меси