Анчелоти: Трябва да извлечем най-доброто от Винисиус
Старши-треньорът на националния отбор на Бразилия Карло Анчелоти възнамерява да извлече максимума от потенциала на Винисиус в "селесао". Двамата спечелиха по два пъти трофеите в Шампионската лига и испанското първенство по футбол с Реал Мадрид, а сега ще работят заедно за петкратните световни първенци.
"Не знам дали до момента той е показвал най-доброто от себе си тук, но има време да го направи. Както го прави и в Реал Мадрид", заяви Анчелоти преди световната квалификация на бразилците срещу Еквадор в четвъртък. Това ще бъде негов дебют за националния отбор.
"В Мадрид той е фундаментален играч за отбора. Трябва останалите да работим усърдно, за да извлечем най-доброто от него", продължи Анчелоти.
Винисиус дебютира на Световното първенство в Катар и бе титуляр за отбора по време на квалификациите за турнира през 2026. Напоследък обаче той не е в най-добрата си форма с националния отбор.
"Не искам да създавам отбор с идентичност, а такъв, който може да се защитава при различни системи. Независимо дали сме в 4-3-3, или 4-4-2. Трябва да се браним като отбор и да използваме креативността ни с топката. В днешно време не е достатъчно да имаш силни индивидуалности. Това трябва да се съчетае с отдаденост и отборна игра", каза още той.
- Уникалният
- Ханзи Флик отказа да влиза в полемика с Флорентино Перес
- Реал Мадрид официално стартира изборния процес за президент и управителен съвет
- Рафа Юсте остро атакува Флорентино Перес след скандалната пресконференция
- Надал отрече слуховете за кандидатура за президент на Реал Мадрид
- Тони Кроос: Вътрешните проблеми в Реал Мадрид доведоха до загубата от Барселона
- Тебас отвърна на Перес: Това е лъжа, жал ми е за Реал Мадрид
- Барселона излезе с официална позиция след изявленията на Флорентино Перес
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]