Мартинес обясни кога ще напусне националния отбор
32-годишният вратар на Аржентина и Астън Вила Емилиано Мартинес разкри условията, при които ще прекрати кариерата си в националния отбор.
"Ако спечелим две поредни Световни първенства, тогава всичко ще свърши и аз ще напусна националния отбор. Трябва да направим място за млади футболисти.
Това чувство никога няма да се повтори. Всички видяхме как Аржентина спечели Световната купа. Не съм виждал това преди. Но едно седемгодишно дете вече познава това чувство, защото го е изпитало. Ще се радваме [да спечелим Световната купа], но не толкова, колкото миналия път“, заяви Мартинес в интервю за Bplay.
Вратарят спечели Световното първенство с Аржентина през 2022 г. "Албиселесте" преди това се класираха за Световното първенство през 2026 г.
- Емери: Не сме претенденти за челната петица
- Вила пропусна да се доближи до Арсенал след загуба от Евертън
- Астън Вила проявява интерес към Себайос
- Ейбрахам е близо до завръщане в Астън Вила
- Калвърт – Люин и Емери са най-добри във ВЛ през декември
- Рома съгласува трансфера на Мален
- Астън Вила е близо до сделка за Галахър
- Астън Вила победи Тотнъм в мач от третия кръг на ФА Къп (видео)
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]