Италия се класира на Евро 2012 (видео)

Националният отбор на Италия взе минимална, но много важна победа с 1:0 над Словения в група "С". По този начин Четирикратните световни шампиони си осигуриха и на теория участие на Евро 2012.

Двубоят започна добре за "Скуадра адзура", но пропуски през първата част направиха Джузепе Роси и Даниеле Де Роси. Близо до гол за гостите от Словения бе Роберт Корен, но ударът му бе спасен от опитния Джанлуиджи Буфон.

След почивката домакините продължиха с натиска. В 70-ата минута топката като по чудо не влезе в мрежата на словенците след удари на Де Роси и Пацини. Италия все пак стигна до победата - пет минути преди края на срещата. Тогава Пацини с хубав удар от въздуха отблизо донесе успеха за своя тим.