Де ла Фуенте удължи договора си
Селекционерът на националния отбор по футбол на Испания Луис де ла Фуенте удължи договора си, който ще го задържи на поста до Евро 2028, обявиха от Испанската футболна федерация, цитирани от агенция "Ройтерс".
Де ла Фуенте ще остане начело на състава и след Мондиал 2026, който ще се проведе в САЩ, Канада и Мексико, до следващото Европейско първенство, което бъде организирано от Великобритания и Република Ирландия.
Под ръководството на 63-годишния специалист Испания спечели всичките си седем мача на Евро 2024, триумфирайки с титлата след успех с 2:1 на финала срещу Англия.
Луис де ла Фуенте започна от юношеските държавни отбори на Испания през 2013-а, стартирайки с отбора до 19 години, а след това изведе състава до 23 години до сребро на Олимпийските игри в Токио.
Той бе назначен за старши треньор на мъжкия представителен тим на страната през 2022-а и ликува с трофея от Лигата на нациите през следващата година.
- Инфантино оправда високите цени за Мондиал 2026
- Реймс подкрепи Екитике след тежката контузия
- Инфантино: Иран трябва да участва на Мондиал 2026
- България приема Черна гора в контрола през юни
- Куанса: Ще се боря за място в състава на Англия за Мондиал 2026
- Конте отрече договорка със „Скуадра адзура“
- ФИФА обмисля вариант с баражи за Иран
- Маркевич е фаворит за селекционер на Украйна
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]