Мартинес: Липсваше ни точност
Старши -треньорът на националния отбор на Португалия Роберто Мартинес говори за резултата от мача между неговия тим от група 1 на Лига А на Лигата на нациите на УЕФА с националния отбор на Шотландия. Срещата завърши при нулево равенство.
"Противникът също показа активност, но след 60-ата минута се насочиха към защита с нисък блок. Основното е, че имахме енергия за защита. Опасността в мачове като този е, че можете да почувствате, че контролирате ситуацията, но след това изведнъж да се окажете в капан и да пропуснете контраатака... Завършихме мача без да допуснем гол и контролирахме играта, но ни липсваше точност завършващите етапи и креативността в наказателното поле“, цитира A Bola думите на Мартинес.
След четири мача Шотландия е четвърта в своята група. Отборът има една точка. На първо място е Португалия, която спечели 10 точки в четири срещи.
- Зидан ще оглави националния отбор на Франция
- Та: Можем да постигнем нещо на Световното
- Защитник на ЦСКА 1948 стана капитан на националния отбор на Боливия
- Нападател на Ман Сити с исторически успех в Купата на Африка
- Тунис започна с победа в Купата на Африка
- Нигерия започна с победа в Купата на Африка
- Дубъл на Джаксън помогна на Сенегал да победи Ботсвана
- Гол на Салах помогна на Египет да победи Зимбабве
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]