Колумбия прегази Чили, Уругвай и Еквадор не си вкараха

Завърши мачът от 10-ия кръг на квалификациите на Южна Америка за Мондиал 2026, в който се срещнаха националните отбори на Колумбия и Чили. Мачът се игра на стадион "Метрополитано Роберто Мелендес" в Баранкиля (Колумбия). Главен рефер на срещата бе Хесус Валенсуела (Венецуела). Мачът завърши при резултат 4:0 в полза на отбора на Колумбия.

Головете за победителите отбелязаха Давинсон Санчес, Луис Диас, Джон Дюран и Луис Синистера.

В паралелен мач се срещнаха Уругвай и Еквадор. Срещата се проведе на стадион "Сентенарио" в Монтевидео и завърши при резултат 0:0.

В 37-ата минута на срещата халфът на националния отбор на Еквадор Мойсес Кайседо получи жълт картон. В 84-ата минута на срещата предупреждение получи уругвайският национал Николас Фонсека.

Националният отбор на Уругвай ще играе следващия си мач срещу Колумбия у дома на 14 ноември. Националният отбор на Еквадор ще се изправи срещу Боливия на 14 ноември на своя стадион.