Бразилия без проблеми срещу Перу

В нощта на 15 срещу 16 октомври българско време на терена на Националния стадион "Мане Гаринча" в Бразилия се проведе мачът от 10-ия кръг на южноамериканския квалификационен турнир за Световната купа 2026 г. между националните отбори на Бразилия и Перу. Срещата завърши с категорична победа за домакините с резултат 4:0.

Бразилия – Перу 4:0

1:0Рафиня – 38'     2:0Рафиня – 54'     3:0Перейра – 71'     4:0Енрике – 74'

В 38-ата минута на срещата резултатът бе открит от бразилския полузащитник Рафиня , който реализира дузпа. В 54-ата минута той отбеляза дубъл - отново с помощта на дузпа. В 71-ата минута полузащитникът на "селесао" Андреас Перейра доведе резултата до класически. Три минути по-късно нападателят на домакините Луис Енрике оформи крайния резултат.