Дебютен гол на Левелинг помогна не Германия да победи Нидерландия

Германия победи Нидерландия с 1:0 в мач от четвъртия кръг на груповата фаза на Лигата на нациите.

Нещата можеха да се окажат зле за Холандия още във втората минута, ако реферите не бяха взели решение за умишлена засада на Гнабри, който според тях оказваше влияние върху противниковите защитници от десния фланг на наказателното поле зона, когато се получи случаен рикошет от Кимих, след който Лавелинг нанесе удар в далечния ъгъл.

Домакините играха по-активно и атакуваха презз цялото първото полувреме, докато Холандия непрекъснато се опитваше да атакува чрез дълъг пас към Гакпо, но той не намираше достойно продължение.

През второто полувреме малко се промени в играта в сравнение с тази от началото. Германия продължи да държи инициативата, но Холандия също започна да напредва в атака, така че веднага нивото на борбата се увеличи значително. Тимът на Нагелсман обаче успя да вкара първи. Ъглов удар по лявото крило в 64-ата минута завърши с подаване отблизо, където удар с глава на Клайндинст беше блокиран от ван де Вен, а Левелинг вкара рикоширалата топка във вратата.

След това Куман започна да извършва ротация, която бе чисто атакуваща, но германците се опитаха да не позволят на противника да създаде нищо, но на два пъти все пак позволиха пробив от дистанция и това беше много опасно. Бо Симънс нацели гредата в зоната пред наказателното поле, а ударът на Мален от бе изчистен от Бауман. Все пак домакините спечелиха.

В следващия кръг националният отбор на Германия ще играе у дома срещу Босна и Херцеговина, а Холандия приема Унгария.

Германия - Холандия 1:0

Гол: Левелинг, 63

Германия: Бауман - Кимих, Рюдигер, Шлотербек, Мителщед - Стилер (Антон, 82), Павлович (Шаде, 77) - Левелинг (Госенс, 87), Вирц (Андрих, 46) , Гнабри— Клайндист (Буркгарт, 82).

Холандия: Вербрюген - Дъмфрис, де Врей, ван де Вен, Гато - Гравенберх (Гертрейда, 80), Рейндерс (Мален, 46), К. Тимбър (Уифър, 46) - Симонс, Броби (Зиркзе, 75), Гакпо (Фримпонг) , 65).