Франция разгроми Израел

Завърши мачът от 3-ия кръг на група 2 на Лига А на Лигата на нациите на УЕФА, в който се срещнаха националните отбори на Израел и Франция. Отборите играха в "Божик Арена" в Будапеща (Унгария). Мачът завърши с победа на гостите с резултат 4:1.

В седмата минута халфът на гостите Едуардо Камавинга откри резултата. В 24-ата минута защитникът на Израел Омри Ганделман възстанови баланса. Полузащитникът Кристофър Нкунку даде преднина на Франция в 28-ата минута. В 87-ата минута халфът Матео Гендузи затвърди преднината на "трикольорите". В 89-ата минута крилото Брадли Баркола направи резултата разгромяващ.

Настоящият победител в Лигата на нациите на УЕФА е националният отбор на Испания. Във финала на последния тираж испанците победиха националния отбор на Хърватия с резултат 0:0, 5:4 дузпи.

Франция е втора в група 2. Отборът има шест точки от три мача. Израел (0) е на четвърто място.