Пеп пожела успех на Почетино с националния на САЩ
Мениджърът на Манчестър Сити Пеп Гуардиола пожела късмет на аржентинския специалист Маурисио Почетино в националния отбор на САЩ.
"Пожелавам на него и отбора на САЩ, където имам приятели, късмет. Знам, че той е първокласен треньор, опитен специалист. Вълнуващо преживяване е да ръководиш отбора на САЩ и да се опитваш да изграждаш проект в продължение на много години, като имаш възможността да изведеш националния отбор на следващото ниво. САЩ имат потенциал заради броя на хората и вниманието към спорта. Ако той е решил така, значи е по-добре за него“, цитира Goal думите на Гуардиола.
52-годишният Почетино подписа двугодишен договор с националния отбор на САЩ и ще подготвя отбора за Мондиал 2026 у дома. Беше съобщено, че аржентинецът стана най-добре платеният специалист на ниво национален отбор в историята на футбола - заплатата му ще бъде 6 милиона долара годишно.
- Швеция ще се справи с Полша
- Германия обърна Гана в края и записа нова победа
- Тухел защити Сака и Райс: Няма да рискувам ключовите си играчи
- Тухел успокои: Травмата на Мадуеке не е сериозна
- България победи Индонезия и триумфира с трофей в Джакарта 6
- Дидие Дешан: Това вече преминава границите
- Матеуш Фернандеш: Брунo е моят пример в националния отбор
- Тухел притеснен за контузията на Мадуеке
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]