Косово прегази Кипър в Ларнака

Завърши мачът от 2-ия кръг на група 2 на Лига С на Лигата на нациите на УЕФА, в който се срещнаха националните отбори на Кипър и Косово. Мачът се игра на стадион АЕК Арена в Ларнака (Кипър). Срещата завърши при резултат 4:0 в полза на отбора на Косово.

В 9-ата минута нападателят Ведат Мурики откри резултата с удар от дузпа. Мурики оформи дубъл в 21-та минута, след асистенция на Донат Рудани. Малко след почивката защитникът Албион Рахмани отчая домакините, стреляйки в десния ъгъл на вратата. Крайният резултат в срещата постави Лумбард Делова в 55-ата минута - 4:0, като отново Донат Рудани асистира.

Настоящият победител в Лигата на нациите на УЕФА е националният отбор на Испания. Във финала на последния тираж испанците победиха националния отбор на Хърватия с резултат 0:0 (5:4 дузпи).