Испания помете Швейцария

Завърши мачът от 2-ия кръг на група 4 на Лига А на Лигата на нациите на УЕФА, в който се срещнаха националните отбори на Швейцария и Испания. Мачът се проведе на "Стад де Женев"  в Ланси (Швейцария). Испания победи с 4:1.

В четвъртата минута резултатът в мача бе открит от испанския нападател Хоселу, на който асистира Ламин Ямал. Швейцарският национал Бечир Омерагич се разписа в седмата минута, но попадението бе отменено. В 13-ата минута се разписа полузащитникът на Испания Фабиан Руис. В 21-ата минута испанският защитник Робин Льо Норман получи директен червен картон.

В 77-ата минута Руис отбеляза дубъл. В 80-ата минута испанският нападател Феран Торес се разписа след излизане един на един с противниковия вратар.

В паралелен мач от групата Дания победи Сърбия с 2:0